Urlop bez kosztownych niespodzianek

W 2016 roku linie lotnicze zgubiły aż 21,6 milionów walizek. Wiele z nich nigdy nie znalazło swoich właścicieli i trafiło na aukcję zagubionego bagażu, gdzie . łowcy okazji mogą zdobyć np. nowy laptop czy biżuterię. Stratny jest ten, który zgubił bagaż. Aby zminimalizować ryzyko takich sytuacji, warto na wyjazd zabrać ze sobą odpowiednią polisę turystyczną.

Dziennie na świecie gubi się blisko 100 000 sztuk bagażu, ale znaczna część wraca do właścicieli przed upływem doby. Zdarza się jednak, że walizka trafia do właściciela po powrocie z wyjazdu. Możemy jednak zabezpieczyć się na wypadek takiej sytuacji i spokojnie cieszyć się urlopem.

– Komfort i bezpieczeństwo podczas podróży zapewni nam kompleksowe ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje także nasz bagaż. Mając odpowiednią polisę koszty uszkodzonej walizki, czy zakupu niezbędnych na czas wyjazdu rzeczy pokryje ubezpieczyciel. Najczęściej ubezpieczenie oferowane przez biuro podróży nie obejmuje takich sytuacji, dlatego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Sportowe emocje

W 2017 roku regularne uprawianie sportu deklarowało już 62 proc. Polaków. Także coraz chętniej wybieramy sport jako formę wypoczynku na wakacjach i próbujemy naszych sił w kitesurfingu, wspinacze skałkowej czy nurkowaniu. Wypadek może przydarzyć się nawet najbardziej doświadczonemu sportowcowi. Dobrze, jeżeli skończy się na zniszczonym sprzęcie, ale czasami w jego konsekwencji doznajemy uszczerbku na zdrowiu, a koszty leczenia mogą przerosnąć nasze możliwości finansowe.

– Kochającym sport, doradzamy wybór odpowiedni zakres ubezpieczenia. Jeśli podczas aktywności fizycznej przydarzył się wypadek, a była wykupiona opcja ubezpieczenia dla uprawiających sporty ekstremalne, ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia oraz naprawy czy zakupu nowego sprzętu. Taka opcja dostępna jest w turystycznej ofercie Warty.

Przypominamy kto powinien rozszerzyć ubezpieczenie Warta Travel o sporty ekstremalne:

Sporty ekstremalne – sporty wysokiego ryzyka – powietrzne, wodne, lądowe, uprawiane celem osiągnięcia maksymalnych wrażeń, w szczególności: wspinaczka górska i skałkowa, speleologia, sporty motorowe lub motorowodne, motocross, myślistwo, sztuki walki i sporty obronne, kolarstwo górskie, narciarstwo poza oznakowanymi trasami zjazdowymi, skoki narciarskie, nurkowanie przy użyciu sprzętu specjalistycznego lub na bezdechu, canyoning, rafting, żeglarstwo morskie, baloniarstwo, bungee, B.A.S.E. jumping, surfingu, katesurfing, paralotniarstwo, spadochroniarstwo, szybownictwo, rajdy samochodowe.
Za sporty ekstremalne uważa się również udział w wyprawach do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi lub przyrodniczymi, np. góry powyżej 5 500 m n.p.m., tereny lodowcowe (z wyłączeniem oznakowanych tras narciarskich), dżungla.

Wyjeżdżając na urlop pamiętaj zabrać ze sobą polisę – ubezpiecz się już dziś!