Ubezpieczenie turystyczne a alkohol

Dla każdego z nas czas wakacji to czas relaksu. Upalne temperatury, wypoczynek nad basenem, a w dłoni drink z palemką. Posiadając ubezpieczenie Warta Travel możesz w pełni korzystać z wakacyjnej beztroski ponieważ w zakresie podstawowym (Koszty Leczenia) chroni ono również w przypadku zdarzeń, do których doszło po spożyciu alkoholu.

Polisa na ratunek zdrowiu i portfelowi

Pan Piotr udał się na wakacje do Turcji wraz z żoną i przyjaciółmi. Paczka zgranych wczasowiczów liczyła łącznie 10 osób. Podczas jednego z wieczorów, kiedy zabawa trwała w najlepsze, a muzyka i alkohol sprawiły, że uczestnicy wyjazdu świetnie się bawili, pan Piotr pośliznął się i upadł. Niewinny wypadek skończył się jednak urazem kolana. Po przewiezieniu mężczyzny do placówki medycznej wykonano rentgen i USG. Diagnoza – złamana rzepka, a dodatkowo krwiak wewnątrzstawowy. Lekarze założyli gips i zalecili pilny powrót do Polski, w celu dalszego leczenia. Konieczne było wykupienie dodatkowego siedzenia, by poszkodowanego można było przetransportować z wyciągniętą nogą.

Pan Piotr, przezornie, do polisy oferowanej przez touroperatora, dokupił dodatkowe ubezpieczenie kosztów leczenia.  Mimo że w momencie wypadku był po spożyciu alkoholu, Warta przejęła odpowiedzialność i pokryła wszystkie koszty. Łączny rachunek za transport do szpitala i z powrotem, pomoc ambulatoryjną, konsultację ortopedyczną, założenie gipsu, dodatkowe miejsce w samolocie oraz transport do i z lotniska opiewał na kwotę ponad 17 tys. złotych. Opłatami zajęła się Warta, a Pan Piotr mógł skupić się na rehabilitacji i rekonwalescencji.

polecamy: Bilety Sindbad Eurobus | Ubezpieczenia Chrzanów Jaworzno | Biuro Podróży Chrzanów | Fotografia ślubna |

Ubezpieczenia Kraków, OC Kraków, AC Kraków Ubezpieczenia Zabierzów, OC Zabierzów, AC Zabierzów Ubezpieczenia Krzeszowice, OC Krzeszowice, AC Krzeszowice Ubezpieczenia Trzebinia, OC Trzebinia, AC Trzebinia Ubezpieczenia Chrzanów, OC Chrzanów, AC Chrzanów Ubezpieczenia Jaworzno, OC Jaworzno, AC Jaworzno Ubezpieczenia Katowice, OC Katowice, AC Katowice Ubezpieczenia Libiąż, OC Libiąż, AC Libiąż