Ubezpieczenie i sporty ekstremalne

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne…  z rozszerzeniem o sporty ekstremalne?

Coraz częściej wolimy spędzać urlop aktywnie i na sportowo. Niektórzy jednak potrzebują większego uderzenia adrenaliny i wybierają sporty ekstremalne. Specjalnie dla miłośników mocnych wrażeń mamy ubezpieczenie WARTA TRAVEL PLUS z rozszerzeniem o sporty ekstremalne. Zamieszczamy dwa zagraniczne przykłady skorzystania z pomocy gwarantowanej przez Wartę.

Przypominamy,  że umowa zawarta z rozszerzeniem o ryzyko uprawiania sportów ekstremalnych powoduje automatyczne objęcie ochroną ubezpieczeniową również ryzyka amatorskiego uprawiania sportów oraz wyczynowego uprawiania sportów bez konieczności opłacania dodatkowej składki.

Czarnogóra (Strefa 1 wg OWU WARTA TRAVEL plus) Polisa z rozszerzeniem o Sporty ekstremalne

Wypadek podczas wspinaczki górskiej 31-latka w Czarnogórze – złamanie kości ramiennej prawej. Zgłoszenia do COK dokonał opiekun grupy, przekazał informację,  że po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia, Ubezpieczony został przetransportowany do szpitala.

COK kontaktuje się ze szpitalem – potwierdza złamanie kości ramiennej prawej, które zostało tymczasowo zabezpieczone unieruchomieniem i kwalifikuje się do operacji.

Ustalono z lekarzem prowadzącym, że zabieg może być wykonany po przetransportowaniu Ubezpieczonego w eskorcie cywilnej do Polski.  COK organizuje transport Ubezpieczonego do szpitala w Polsce – transport na lotnisko w Podgoricach, przelot Ubezpieczonego z eskortą samolotem rejsowym na zabieg w szpitalu w Chorzowie.

Polisa z rozszerzeniem o sporty ekstremalne.

Świadczenia: pierwsza pomoc na miejscu zdarzenia, transport do szpitala, hospitalizacja, transport do Polski.

Koszty: 143,77 EUR – 3 dniowa hospitalizacja, 45 EUR – transport ze szpitala na lotnisko, 6.441,76 PLN – bilety lotnicze do Polski

Łącznie 6.630 EUR tj. około 27 750 PLN

Koszt polisy WARTY za 7 dniowy wyjazd dla 1 osoby z rozszerzeniem o sporty ekstremalne to 265 zł. w najszerszym pakiecie PREMIUM

Wyspy Kanaryjskie (Strefa 1 wg OWU WARTA TRAVEL plus) Polisa z rozszerzeniem o Sporty ekstremalne

Wypadek 53-latka na Wyspach Kanaryjskich. Podczas uprawiania kitesurfingu doznał urazu nogi – złamanie kości strzałkowej prawej. Przeprowadzono badania diagnostyczne i unieruchomiono kończynę, zalecono kurację przeciwzakrzepową.

Polisa z rozszerzeniem o sporty ekstremalne.

Świadczenie: pomoc ambulatoryjna i leki

Koszty: 510 EUR za wizytę lekarską i 83,19 EUR leki

Łącznie: 593,19 EUR tj. około 2 485 PLN

Koszt polisy WARTY za 7 dniowy wyjazd dla 1osoby z rozszerzeniem o sporty ekstremalne to 127 zł. w optymalnym pakiecie KOMFORT

KUP POLISĘ ONLINE

obrazekkupon

TWÓJ KOD: WARTA24
1. Zapisz swój kod promocyjny
2. Wejdź na stronę online.warta.pl
3. Wybierz ubezpieczenie, uzupełnij dane, wpisz Twój kod promocyjny.

polecamy: Bilety Sindbad Eurobus | Ubezpieczenia Chrzanów Jaworzno | Biuro Podróży Chrzanów | Fotografia ślubna |

Ubezpieczenia Kraków, OC Kraków, AC Kraków Ubezpieczenia Zabierzów, OC Zabierzów, AC Zabierzów Ubezpieczenia Krzeszowice, OC Krzeszowice, AC Krzeszowice Ubezpieczenia Trzebinia, OC Trzebinia, AC Trzebinia Ubezpieczenia Chrzanów, OC Chrzanów, AC Chrzanów Ubezpieczenia Jaworzno, OC Jaworzno, AC Jaworzno Ubezpieczenia Katowice, OC Katowice, AC Katowice Ubezpieczenia Libiąż, OC Libiąż, AC Libiąż