Na narty z kartą EKUZ to za mało

Czy europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego, która bezpłatnie przysługuje nam z NFZ zagwarantuje wystarczającą ochronę podczas aktywnego uprawiania narciarstwa czy snowboardu na stokach Europy? Na co możemy liczyć, jako obywatele Unii Europejskiej? Czy warto oszczędzać na ubezpieczeniu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w niniejszym artykule.

O różnicach między kartą Ekuz i ubezpieczeniu pisaliśmy już tu:
https://warta24.pl/karta-ekuz-czy-ubezpieczenie/

Ale na co jest szczególnie narażony narciarz i czy karta Ekuz może zastąpić ubezpieczenie?

Odpowiedź jest prosta – NIE. Liczy się tu nie tylko fakt, że bez dodatkowego ubezpieczenia będziemy musieli zapłacić za to, za co normalnie płaci każdy Austriak, Szwajcar, czy Włoch, udając się do lekarza, czy leżąc w szpitalu. Ważne jest to, że wyjeżdżając na narty jesteśmy narażeni na szczególny rodzaj niebezpieczeństwa.

Najpoważniejsze zdarzenia to:

wypadek na stoku, który może wiązać się z długim pobytem w zagranicznym szpitalu, koniecznością przewiezienia do kraju i nieść za sobą trwały uszczerbek na zdrowiu wymagający długotrwałej rehabilitacji;
wypadek lub zaginięcie w wysokich górach wymagające interwencji służb ratownictwa górskiego (możliwe użycie śmigłowca ratunkowego) – bez ubezpieczenia kosztami w wysokości nawet kilkunastu tysięcy euro jest obciążany poszkodowany;
spowodowanie wypadku na stoku, który skutkuje tym, że z naszej winy trafia do szpitala inny użytkownik stoku – ten może nas pozwać o odszkodowanie za zniszczony sprzęt narciarski lub za utratę zdrowia – odszkodowania mogą sięgać kilkudziesięciu tysięcy euro.

Od wyżej wymienionych i nie tylko tych zdarzeń, a raczej konsekwencji finansowych z nimi związanymi chronią polisy ubezpieczeniowe, których zakupienie przed wyjazdem na narty czy snowboard należy traktować niemal na równi z dobrym dostrojeniem wiązań.

Polisa ubezpieczeniowa, w którą powinien się zaopatrzyć narciarz lub snowboardzista wyjeżdżający za granicę powinna obejmować:

– KL – koszty leczenia
– Koszty transportu i repatriacji,
– Koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego,
– NNW- Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków,
– OC za szkody wyrządzone osobom trzecim,
– Ubezpieczenie sprzętu sportowego
– Usługi Assistance.

źródło: http://turystyka.wp.pl

KUP POLISĘ ONLINE

obrazekkupon

TWÓJ KOD: WARTA24
1. Zapisz swój kod promocyjny
2. Wejdź na stronę online.warta.pl
3. Wybierz ubezpieczenie, uzupełnij dane, wpisz Twój kod promocyjny.

 

polecamy: Bilety Sindbad Eurobus | Ubezpieczenia Chrzanów Jaworzno | Biuro Podróży Chrzanów | Fotografia ślubna |

Ubezpieczenia Kraków, OC Kraków, AC Kraków Ubezpieczenia Zabierzów, OC Zabierzów, AC Zabierzów Ubezpieczenia Krzeszowice, OC Krzeszowice, AC Krzeszowice Ubezpieczenia Trzebinia, OC Trzebinia, AC Trzebinia Ubezpieczenia Chrzanów, OC Chrzanów, AC Chrzanów Ubezpieczenia Jaworzno, OC Jaworzno, AC Jaworzno Ubezpieczenia Katowice, OC Katowice, AC Katowice Ubezpieczenia Libiąż, OC Libiąż, AC Libiąż